Gymstar v létě

7. Srpna jsme se vydali do hotelu U Jezera. Svítíčko nám slunilo a občas v noci přišel vlahý deštík. S velkou chutí jsme se pustili do letní přípravy. Co gymnastky za karanténu zapomněly to se znovu naučily, posunuly se v akrobacii a zlepšily svou fyzickou kondici. Zamakaly jsme na pohybových skladbách a doufáme, že se budou líbit. I přes to že to byla pro děvčata kupa nových věcí, zvládly to na jedničku.

Junior I. se v příštím roce představí úplně v novém složení, záleží na jejich píli, koho z nich jejich nová trenérka Soňa vybere do základní sestavy. Sama jsem na to jako jejich bývalá trenérka velice zvědavá. Vždy, když předávám své družstvo dál, tak mi to rve srdce a slzy tečou proudem a tyhle holky byly TOP. Jsem pyšná, že holky cvičily i v karanténě, jsem pyšná, že jsem je naučila milovat gymnastiku a pevně věřím, že budu v dalším řeporyjském Echu psát o tom, jak sbírají medajle.

Junior II. se též objeví v nové sestavě a novou nádhernou pohybovou skladbou, děvčata to umí zacvičit tak procítěně, že se divákům zastavuje dech. Kdo se dostane do základní sestavy, to se uvidí v září trenérka Mariana nastavila tvrdá pravidla. Jedním z kritérií bude i pravidelná účast na trénincích.

Závodní přípravka pod vedením Hanky a Lindy udělala také velký kus práce. Na základě různých kondičních a pohybových testů byla vybrána šikovná děvčata narozena 2013, která postoupí do tréninkové skupiny C a budou se připravovat pod vedením Mariany a Lindy již 3x týdně. Děvčata, která vybrána nebyla, mohou stále cvičit v rekreačním družstvu pod vedením naší úžasné bývalé závodnice Matyldy, která od září rozšíří naše trenérské řady. Mladší dívky narozené 2014 – 2015 se budou připravovat stále 2x týdně pod vedením Haničky.

Nutno zmínit, že soustředění nebylo jen o trénování, ale také o zábavě. Náš tým sporťáků připravil celotáborovou hru na téma bohové (masky některých dětí byly přímo famózní). Děti byly rozděleny do pěti týmů, ve kterých hrály hry. Musím uznat, že boj probíhal až do poslední chvíle, ale zvítězit mohl jenom jeden. Dále si děti užily karaoke, disco, malování na kameny, navlékání korálku, výlet a strašidelnou noční bojovku i táborák. Samozřejmě se nemohlo zapomenout ani na bodování pokojů. Některé pokoje byly opravdu vyšperkované a bylo těžké vybrat ty nejpodřadnější, na druhou stranu zde byly vyhlášeny i pokoje největších prasat. Děvčata z těchto pokojů musely lézt po čtyřech a nahlas před všemi chrochtat. Pokud by vás zajímalo, co to bylo za děvčata, tak vám to klidně prozradím…. byly to naše nejstarší slečnyJ
Při zpáteční cestě byli všichni úplně "mrtví". Trenéři, co nemuseli hlídat děti nebo řídit, spali a děti také pospávaly. Ještě že řidič autobusu také neusnul.

Chystáme se všichni na nový školní rok, vlastně, jsme již v procesu tvorby rozvrhů, pátrání po tom nejlepším a časově nejvýhodnějším kroužku pro děti, snažíme se udržet doma i jinde dobrou náladu, zdraví a vysvětlit dětem, jak je prima, že budou moct chodit do školy.

Letos opět nikdo neví, co nás vlastně čeká za režim. Kdo bude moci chodit do školy, zaměstnání, za kamarády a kdo už ne. Myslím, že v této nestandartní době dostalo slovo NEVÍM úplně jiný význam. A je to nejhojněji používané slovo. Snažím se jej nepoužívat příliš často, ale je to velmi složité.

Co vím, je, že nábor do našeho gymnastického oddílu GYMSTAR, bude jako každý rok na začátku září. Chcete - li, aby vaše děti sdíleli společné zážitky s námi, přiveďte je na náš nábor: