Soustředění Orlík srpen 2022

Stalo se již příjemným pravidlem, že se nám o prázdninách tak stýská po našich holčinách, že je zkrátka musíme vidět i v létě. A tak se od 6.srpna konalo letní gymnastické soustředění na Orlíku.

Areál máme již léty vyzkoušený, tak víme, do čeho jdeme. Naše gymnastky téměř naplní jeho kapacitu, tak jsme tam opravdu jen my a jako doma. Nemáme strach, že se nám holky někam  zaběhnou ( okolo jsou kopce a do těch holky běhají jen z donucení), že je ve vodě  včas nenajdeme (bazén je tak studený, že vylézají samy ven a do přehrady se těmhle bazénovým dětem stejně nechce), že jim nebude chutnat jídlo ( kuchař, který vypadá jako zaběhnutý čert, vaří po čertech dobře), že holky zleniví (schodů za den vyběhnou, že by to stačilo na tři rozcvičky), že nebudou mít kontakt s přírodou ( neustále vynášíme z pokojů pavouky, kobylky a vosy), že se nám něco ztratí (vždycky se všechno našlo, i v lese po několika dnech).

Na místo si vozíme svoje nářadí a máme k dispozici tři místnosti, včetně velkého kinosálu, kam se krásně vejdeme úplně všichni a máme místo na tancování.

Letos se všechny holky hodně věnovaly zvyšování své fyzické kondice. Posilování se stalo obávaným heslem dne. Když ono se ale se zpevněnými holčinami dělají nové gymnastické prvky o mnoho lépe.

Nejmenších holek (6- 7 let) letos nebylo mnoho, byly spojeny se staršími a byla to pro ně veliká motivace. Vyrovnat se svým starším vzorům. Také už se tam začaly objevovat téměř dokončené přemety. U těch starších, ze závodní přípravky C, se začaly objevovat odvážné fliky. Každý úspěch byl odměněn potleskem nebo korálkem.

Velké holky udělaly hodně práce s pohybovými skladbami. Každý rok se posouvají věkové kategorie a nově příchozí se doučují sestavy ve své kategorii. Musím říct, že je to moc hezký zážitek, vidět tyto sestavy. Hudba je uchvacující svou dynamikou a synchronizované cvičení ji jen umocňuje. Holky tato část soutěží hodně baví. Bylo to vidět, že po večerech loudily o další a další pouštění hudby aby si mohly sestavu spolu zacvičit. A při dobrovolném tvoření programu při táboráku, byla předvedena krásná a kreativní sestava vybraných gymnastek.

Soustředění nebylo, jako každý rok, jen o trénování, ale také o zábavě. Náš tým sporťáků (teď se nově říká animátoři……. no, zkrátka jsou to naše trenérské, odrostlé děti ????) připravil celotáborovou hru na téma Piráti. Děti byly rozděleny do čtyř týmů, ve kterých hrály hry. V týmu jsou vždy členové od nejmladších po nejstarší. A oceňuji, že se ty velké cácory o ty malé moc hezky starají a hlídají si je.

Děti si dále užily tancování dle návodu „ Just dance“, táborák ( při kterém se nám podařilo nezapálit les), batikování triček ( bylo moc hezké, že si je všichni vzali na zpáteční cestu autobusem), navlékání korálků ( kam se šláplo, tam byl korálek), výlet na zmrzlinu do Klučenic i strašidelnou noční bojovku . Nejvíc jsem se bála já, když jsem likvidovala označení a tušila, že na mě někde vyskočí zapomenuté strašidlo….. a byla jsem pak moc zklamaná, že nevyskočilo ☹.

V závěru soustředění se odehrál speciální Klučenický pětiboj.  V disciplínách byl krátký běh, sedy- lehy za minutu, přeskok přes švihadlo za minutu, hod do dálky a skok z místa. A samozřejmě za něj zacinkaly i medaile a spoustu nezdravých sladkostí.

Soustředění se zkrátka díky počasí, trenérům a dětem bezvadně povedlo A také bylo moc prima, že jsme letos s nikým nemuseli na RTG do Příbrami ????.

Všude jsou reklamy: „Zpátky do školy“, tak to trochu přepisuji a volám: „ Zpátky do tělocvičny“! Už se na holky moc těšíme. A zvlášť těch malých máme málo neb se nám posunuly do kategorií vyšších.

Hanka Krejčíková